به گزارش پاداش سرمایه شرح بازار سرمایه در روز  چهارشنبه  28 دی 1401 به شرح زیر می باشد :

ارزش معاملات بورس تهران در آخرین روز کاری هفته ی گذشته به رقم 9  هزارو 400 میلیارد تومانی رسید  هم چنین  ارزش بازار  بورس نیز در عدد 6 هزار و 234 ( هزار میلیارد تومانی ) بوده است .

در پایان بازار شاخص کل با رشد 2095.31 در ارتفاع یک میلیون و 689 به کار خود پایان داد ، بیش از 50 درصد از نماد ها سبز پوش بودند.

شاخص‌ هم وزن نیز با رشد  0.48 درصدی همراه گشت 

شاخص فرابورس با رشد 67 واحدی به 21 هزار و 507 واحد رسید و به کار خود پایان داد .

 

در ادامه به تابلوی اخبار و شایعات خواهیم پرداخت:

www.padash.ir

 

 

در ادامه به اخبار تاثیرگذار بر بازار امروز خواهیم پرداخت:

www.padash.ir

 

از دیگر موارد مورد توجه در هفته ی جاری طبق آخرین اطلاعیه ، عرضه خودرو در بورس کالا  تعداد ۳۰۵۰ دستگاه خودروی هایما، لاماری و T۵  در روز سه‌شنبه در بورس کالا است  از این رو گروه صنعتی ایران خودرو در نظر دارد ۶ هزار دستگاه خودرو هایما اس7 پلاس را بصورت تحویل فوری در  بورس کالا  بفروش برساند. تاریخ تحویل این خودرو ها ۵ بهمن ۱۴۰۱ است.

از طرفی به دلیل به تصویب رسیدن  پارلمان اروپا درباره ی  قطعنامه‌‌ای علیه ایران می توانیم انتظار رشد در نمادهای دلار محور را داشته باشیم زیرا معمولا بازار بورس عکس العمل مثبتی به قطعنامه و تحریم ها تا کنون داشته است و این موارد از موارد موثر بر رشد نرخ دلار می باشند ، از طرفی دیگر گزارشات مطلوب ۹ ماهه شرکت‌ها به همراه رشد مجدد نرخ ارز آزاد‌ سیگنال های مثبتی برای بازار سرمایه به شمار می روند .

در این گزارش به اخبار موثر بر گروه هایی که با توجه به اخرین اخبار امکان رشد برای آنان میسر است اشاره شده است با توجه به موارد گفته شده در گزارش بالا، روند بازار به صورت کلی ترسیم شده است. 

پرسود باشید  

کارشناس بازار سرمایه: مرسده گونه

 

جمله طلایی :

قصد انجام‌ هر کاری را داری، 
شروعش کن. 
جرأت با خودش نبوغ، قدرت 
و جادو‌ به همراه می‌آورد. 
👤 گوتهتلاش ها جهت جلوگیری از پرواز...
توسط مرسده گونه 12 بهمن 1401 ساعت 13:40
چتر نجات سهامداران
توسط مرسده گونه 12 بهمن 1401 ساعت 08:21
سهامداران در پی یافتن نقطه تعادل...
توسط مرسده گونه 11 بهمن 1401 ساعت 14:54
سرعت گیر در مسیر رشد
توسط مرسده گونه 11 بهمن 1401 ساعت 08:27