در بازار سهام چه گذشت؟

 بورس تهران سال جدید پرتقاضا و با رشد فوق العاده ای آغاز کرد و شاهد در درخشش نمادها در کلیت بازار سهام بودیم. اما دیری نپایید که بعد از یک رشد شارپی بازار با یک اطلاح تند و تیز روبرو شد و در سابقه سال جدید خود به ثبت رساند. بورس تهران پس از بازگشتی که از روزهای سرخ طی معاملات روز یکشنبه داشت، روز دوشنبه نیز مسیر صعودی اما متعادلی را سپری کرد و شاهد افت و خیزهای نسبتا زیادی در قیمت سهام و نماگرهای تالار شیشه‌ای بودیم. شاخص کل بورس طی معاملات روز گذشته با یک افزایش ۰.۶۸ درصدی همراه شد و بار دیگر خود را به محدوده ۲.۳ میلیون واحدی رساند. در سمت دیگر شاخص هم‌وزن نیز که در روزهای گذشته عملکرد ضعیف‌تری را نسبت به شاخص کل به ثبت رسانده بود، دیروز یک رشد ۰.۵۱ درصدی را به ثبت رساند تا بازاری متعادل در گروه‌های مختلف را شاهد باشیم و هر نماد با توجه به شرایط خاص خود با افزایش تقاضا یا عرضه مواجه شود. ارزش معاملات خرد سهام نیز در بازار روز گذشته بار دیگر کاهشی بود و به محدوده ۱۴۵۱۹ میلیارد تومانی رسید و از سمتی کدهای حقیقی نیز با خروج پول ۳۸۸ میلیارد تومانی کارنامه روزانه خود را به اتمام رساندند.

شاخص کل بورس پس از ریزشی که تجربه کرد، توانست در اولین حمایت خود در نسبت ۲۴ درصد فیبوناچی ریتریسمنت، با افزایشی تقاضا همراه شود و به سمت بالا حرکت کند. با این حال اما شکست کف کانال صعودی طی روزهای گذشته موجب می‌شود که این نماگر توانایی تشکیل یک مسیر صعودی قدرتمند را نداشته باشد و برای مدتی در یک محدوده رنج و متعادل نوسان کند و سپس براساس محرکی که از آن نام برده شد، در مسیر افزایشی گام بردارد.

حال به برخی از اطلاعیه ها کدال می پردازیم:

برنامه انتشار اوراق بدهی سبحان: انتشار اوراق مرابحه ۳.۰۰۰ میلیارد ریالی در راستای تامین بخشی از سرمایه در گردش شرکت سبحان، به منظور خرید مواد اولیه مصرفی صورت خواهد گرفت. لازم به ذکر است برنامه مذکور پس از دریافت موافقت اصولی و مجوز انتشار از طرف سازمان بورس و اوراق بهادار تحقق می‌یابد.

عملکرد ۱۲ ماهه ولبهمن: شرکت ولبهمن در ۱۲ ماه منتهی به ۲۹/۱۲/۱۴۰۱؛ سود خالص هر سهم ۶۶۴ ریال که نسبت به مدت مشابه ۱۹ درصد کاهش داشته است. سود ناخالص با افزایش ۱۰۷ درصدی ۲,۶۸۴,۰۴۹ میلیون ریال می‌باشد. سود خالص این شرکت به ۲,۱۲۶,۱۰۶ میلیون ریال رسید.

عملکرد ۱۲ ماهه غشصفا: شرکت غشصفا در ۱۲ ماه منتهی به ۲۹/۱۲/۱۴۰۱؛ سود خالص هر سهم ۱,۸۰۵ ریال که نسبت به مدت مشابه ۷۵ درصد افزایش داشته است. سود ناخالص با افزایش ۱۰۱ درصدی ۳,۶۱۱,۱۵۷ میلیون ریال می‌باشد. سود خالص این شرکت به ۲,۰۸۶,۶۶۲ میلیون ریال رسید.

آگهی ثبت افزایش سرمایه تاپیکو: باعنایت به مجوز افزایش سرمایه تاپیکو مورخ ۱۴۰۱/۰۳/۰۹ بر اساس تصمیمات مجمع عمومی فوق العاده مورخ ۱۴۰۱/۰۵/۳۰ افزایش سرمایۀ شرکت از مبلغ ۸۱,۵۰۰,۰۰۰ میلیون ریال به‌مبلغ ۱۰۱,۵۰۰,۰۰۰ میلیون ریال (از محل مطالبات و آورده نقدی مبلغ ۲۰۰۰۰۰۰۰ میلیون ریال) در تاریخ ۱۴۰۲/۰۲/۲۵ در مرجع ثبت شرکت‌ها به ثبت رسیده است.

تمدید مهلت استفاده از مجوز افزایش سرمایه پخش: با عنایت به اتمام مهلت استفاده از مجوز افزایش سرمایه پخش مورخ ۱۴۰۱/۱۲/۲۷ و موافقت سازمان بورس واوراق بهادار مهلت استفاده از مجوز افزایش سرمایه این شرکت به مدت ۳۰ روز و تا تاریخ ۱۴۰۲/۰۳/۲۵ تمدید گردید.

عملکرد ۱۲ ماهه شبندر: شرکت شبندر در ۱۲ ماه منتهی به ۲۹/۱۲/۱۴۰۱؛ سود خالص هر سهم ۲,۶۰۲ ریال که نسبت به مدت مشابه ۵۴ درصد افزایش داشته است. سود ناخالص با افزایش ۵۳ درصدی ۳۹۲,۹۱۵,۵۴۹ میلیون ریال می‌باشد. سود خالص این شرکت به ۳۴۹,۵۱۳,۸۹۰ میلیون ریال رسید.

عملکرد ۱۲ ماهه حپترو: شرکت حپترو در ۱۲ ماه منتهی به ۲۹/۱۲/۱۴۰۱؛ سود خالص هر سهم ۳۲۳۷ ریال که نسبت به مدت مشابه ۱۳۷۸ درصد افزایش داشته است. سود ناخالص با افزایش ۱۸۴ درصدی ۴۷۸,۵۸۲ میلیون ریال می‌باشد. سود خالص این شرکت به ۶۴۷,۳۳۴ میلیون ریال رسید.

عملکرد ۱۲ ماهه ارفع: شرکت ارفع در ۱۲ ماه منتهی به ۲۹/۱۲/۱۴۰۱؛ سود خالص هر سهم ۳۱۱۷ ریال که نسبت به مدت مشابه ۸۶ درصد افزایش داشته است. سود ناخالص با افزایش ۸۵ درصدی ۳۳,۱۲۷,۳۹۲ میلیون ریال می‌باشد. سود خالص این شرکت به ۳۷,۴۰۱,۵۸۰ میلیون ریال رسید.

واگذاری سهام فولاد: شرکت فولاد امیر کبیر کاشان به عنوان یکی از شرکت‌های پذیرفته شده در تابلوی فرعی بورس با نماد "فجر" می‌باشد. موضوع فعالیت شرکت به استناد ماده ۲ اساسنامه آن شرکت عبارت است از طراحی، ساخت، راه اندازی و بهره برداری از کارخانجات گالوانیزه، قلع اندود و نورد ورق‌های فولادی می‌باشد. بهای تمام شده سهام واگذار شده این شرکت ۱,۲۳۷,۲۸۴,۳۵۱,۹۱۷ میلیون ریال می‌باشد. 

عملکرد ۱۲ ماهه بورس: شرکت بورس در ۱۲ ماه منتهی به ۲۹/۱۲/۱۴۰۱؛ سود خالص هر سهم ۱۵۶ ریال که نسبت به مدت مشابه ۴۳ درصد کاهش داشته است. سود ناخالص با افزایش ۲ درصدی ۵,۲۰۳,۳۳۲ میلیون ریال می‌باشد. سود خالص این شرکت به ۲,۸۳۵,۱۲۶ میلیون ریال رسید.

عملکرد ۱۲ ماهه غشان: شرکت غشان در ۱۲ ماه منتهی به ۲۹/۱۲/۱۴۰۱؛ سود خالص هر سهم ۷۹۵ ریال که نسبت به مدت مشابه ۳۲۳ درصد افزایش داشته است. سود ناخالص با افزایش ۱۸۸ درصدی ۲,۲۹۴,۳۵۲ میلیون ریال می‌باشد. سود خالص این شرکت به ۱,۳۶۵,۹۱۸ میلیون ریال رسید.

 

تهیه کننده: تیم خبری پاداش
گزارش بازار / عقب نشینی شاخص...
توسط محمدباقر سلیمانی 25 دی 1402 ساعت 14:31
کدال خوانی با پاداش
توسط محمدباقر سلیمانی 19 دی 1402 ساعت 09:01
کدال خوانی با پاداش
توسط محمدباقر سلیمانی 06 دی 1402 ساعت 09:21
کدال خوانی با پاداش
توسط محمدباقر سلیمانی 03 دی 1402 ساعت 09:15